Kadra
  • Krzysztof Konecki

    Profesor socjologii, kierownik Katedry Socjologii Organizacji i Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, redaktor czasopism naukowych, członek Rady Programowej kwartalnika ‘Problemy Zarządzania’, członek Prezydium Komitetu Socjologii PAN, członek zarządu European Sociological Association RN Qualitative Methods oraz członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Socjologicznego. Prowadził badania w Japonii oraz USA (stypendium Fulbrighta), wykładał na kilku renomowanych uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych. Jego zainteresowania w zakresie socjologii organizacji i zarządzania dotyczą m.in. problematyki kultury organizacyjnej, adaptacji i rozwoju pracowników, japońskiego modelu zarządzania, headhuntingu, zagadnień pracy i komunikacji biznesowej. Realizował projekty szkoleniowe dla Mercedes-Benz, Chrysler – Daimler, Renault, PZU S.A. Wielokrotnie nagradzany i odznaczany za swój dorobek naukowy zarówno w kraju jak i za granicą, jest autorem kilkunastu książek i licznych artykułów. Nadzwyczajny kierownik naszych studiów.

     

  • Anna Pyrek

    Executive Business Coach z doświadczeniem biznesowym i doradczym. Ukończyła Akademię CTI oraz szkolenia z zakresu Organizational & Relationship System Coaching. Akredytowana w International Coach Federation na poziomie MCC. Członek ICF Poland. Partner Zarządzający i Dyrektor Programowy Kingmakers™ Leadership Coaching Academy. Senior Trener, Superwizor odpowiedzialna za rozwój polskiego zespołu coachów/konsultantów. Konsultant projektów związanych z wdrażaniem coachingowego stylu zarządzania. Specjalizuje się w tematach dotyczących przywództwa, transformacji biznesowych, zmian roli, komunikacji w zarządzaniu, a szczególnie we wdrożeniach coachingu organizacyjnego łączącego elementy pracy zespołowej i indywidualnej wynikające ze strategii firmy.

     

  • Magdalena Giec

    Erickson Certified Professional Coach, akredytowany coach ICF na poziomie PCC, członek zarządu i vice prezes ICF Polska w latach 2012-2013. Wykładowca i trener Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu i Gdańsku, na Uniwersytecie Łódzkim i Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Trener i mentor coach Erickson College International z Vancouver, pracuje w takich krajach jak Francja, Kanada, Bułgaria i Serbia. Specjalizuje się w executive & leadership coachingu, sztuce autoprezentacji, komunikacji, technikach koncentracji i kreatywności. Prowadzi treningi i coaching w języku polskim, francuskim oraz angielskim. Współpracuje z takimi firmami jak: Grupa Allegro, PayU, Agora S.A., Credit Agricole, MAN Accounting Center, Schneider Electric. Jej klientami jest wyższa kadra zarządzająca, właściciele firm, przedstawiciele wolnych zawodów.


     

  • Małgorzata Sidor-Rządkowska

    Absolwentka filozofii (specjalizacja etyka), doktor nauk humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Wykłada zarządzanie zasobami ludzkimi na studiach MBA w Polish Open University, opartych o standardy Oxford Brookes University. Prowadzi także zajęcia w Krajowej Szkole Administracji Publicznej oraz na Uniwersytecie Warszawskim. Autorka kilkudziesięciu artykułów oraz 8 książek. Od kilkunastu lat pracuje jako trener i konsultant ds. HR w firmach różnych branż i wielkości. Zajmuje się m. in. rekrutacją i selekcją pracowników, polityką szkoleniową, wdrażaniem systemów ocen okresowych (w tym oceny 360°), kształtowaniem ścieżek kariery zawodowej. Specjalizuje się także w zagadnieniach zarządzania przez wartości. Prelegent na wielu konferencjach, przewodnicząca jury konkursu Top Menedżer HR.

  • Michał Faron

    Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej (mgr inż) oraz studiów Executive Master of Business Administration na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie we współpracy ze Stockholm University (MBA). Doświadczony trener (ponad 3 tyś. godz.) i coach biznesu (ponad 250 godz. coachingu indywidualnego i grupowego). Posiada m.in. certyfikat Szkoły Trenerów Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego (EQF5), certyfikat szkoły trenerów oraz certyfikat „The Art and Science of Coaching” Erickson College International (Kanada), dyplom SKiTZ Matrik. Pracował na stanowiskach specjalistycznych i menedżerskich związanych z marketingiem i jakością. Specjalizuje się w budowaniu programów rozwojowych dla talentów w organizacjach (w tym ocena kompetencyjna – centrum oceny i rozwoju {AC/DC}, mentoring indywidualny, coaching indywidualny i grupowy).

  • Dominika Byczkowska-Owczarek

    Adiunkt w Katedrze Socjologii Organizacji i Zarządzania IS Uniwersytetu Łódzkiego, redaktor międzynarodowych czasopism naukowych. Jest aktywnym naukowcem i praktykiem współpracującym z Instytutem Spraw Publicznych, realizuje projekty dotyczące konstruowania procedur HR w organizacjach biznesowych. W swojej pracy wykorzystuje socjologię jakościową i wiedzę z zakresu rozwoju profesjonalnego (socjalizacji wtórnej) do badania przemian zachodzących w grupach zawodowych. Jest specjalistką pracy kreatywnej przy zachowaniu harmonii umysłu i ciała.

  • J Dawid Wawrzyniak

    Coach, trener, konsultant, wykładowca, mówca konferencyjny, projekt menedżer odpowiedzialny za tworzenie i zarządzanie zespołami. Posiada certyfikat ICF na poziomie PCC. Absolwent The Coaches Training Institute, Akademii CoachWise oraz Conflict Management Coaching. Przeprowadził ponad 1200 h coachingu, w tym ponad 400 dla członków zarządu i wyższej kadry zarządzającej (m.in. PricewaterhouseCoopers, Polkomtel, Orlen Upstrem, IBM, ING Życie, Aviva, BGŻ, BZ WBK) oraz w konsultingu strategicznym w Polsce i zagranicą. Specjalizuje się w temacie przywództwa i coachingowym stylu zarządzania. Jest współzałożycielem i prezesem Fundacji PROCA, która wspiera i rozwija chrześcijańskich przywódców. Mentor dla młodych przedsiębiorców, brał udział w społecznych projektach m.in: Szkoła Milionerów, Business is for you – coaching and mentoring first step to own company, Spadochron oraz Youth Business Poland za co otrzymał osobiście podziękowania z rąk Księcia Karola.  

  • Sylwia Rogala-Marciniak

    Certyfikowany trener biznesu, Erickson International Certified Coach. Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie, Szkoły Trenerów SKiTZ Matrik oraz akredytowanrgo przy ICF programu „Art and Science of Coaching” Erickson College International . Pracuje głównie z menadżerami poprzez szkolenia, coachingi biznesowe i team-coachingi. Jako Opiekun Merytoryczny Podyplomowego Studium Coachingu i Mentoringu Organizacyjnego oraz Life-Coachingu na UŁ jest odpowiedzialna za zawartość merytoryczną i jakość programu oraz dobór kadry trenerskiej. Jako Superwizor i Mentor Coach CoachingSteps™ prowadzi również programy szkoleniowe, sesje superwizowane i sesje mentor coachingu oraz pracuje nad nowymi produktami na potrzeby coachów, liderów i organizacji. Publikuje w czasopismach specjalistycznych, jest także współautorem publikacji "Coaching. Zbiór narzędzi wspierania rozwoju" (Wolters Kluwer 2012).

  • Joanna Baranowska

    Akredytowany w ICF Coach na poziomie MCC, z dużym doświadczeniem. Zdobyła certyfikaty trzech amerykańskich Instytucji Coachingowych – Future Achievement Intl., Coach Training Institute oraz CoachWise. Posiada doświadczenie w executive coachingu dla managerów PriceWaterhouseCoopers, Teva Pharmaceuticals, Johnson&Johnson, Bank BRE, Xerox Polska, Bayer Polska, Polkomtel oraz w administracji państwowej i sektorze NGO. Pracuje również w obszarze life-coachingu i coachingu kariery. Jest współtwórcą programu pomocy dla osób poszukujących pracy „Droga do…” (Fundacją „Dobro czynić” i Fundacja Kronenberg.) Trener i coach prowadzący w projekcie Fundacji Integracja „Ambasadorzy aktywności”. Jest osobą pełną entuzjazmu, kocha ludzi i wierzy w nich.

     

  • Piotr T Ruta

    Trener z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, Coach, Konsultant, Negocjator, Mówca motywacyjny, Specjalista ds. restrukturyzacji oraz Wykładowca na Studiach Podyplomowych WSB. Absolwent programu the Advanced Certificate in Marketing (CIM). Pracuje przede wszystkim ze średnią i wyższą kadrą menedżerską prowadząc szkolenia umiejętności menedżerskich, coachingi oraz warsztaty i doradztwo indywidualne. Praktyk zarządzania i przez wiele lat zarządzał zespołami oraz firmami. Ma duże doświadczenie w restrukturyzacji organizacji. Łączy wiedzę i praktykę z obszarów łączących umiejętności menedżerskich, komunikacji, PR oraz HR. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu zarządzania zespołami, procesów komunikacji, marketingu, technik sprzedaży, negocjacji i obsługi klienta, social media, public relations, autoprezentacji i wystąpień publicznych oraz narzędzi wykorzystywanych w trakcie powyższych działań. Certyfikowany konsultant narzędzi psychometrycznych m.in.: Extended DISC® i Success Insights. 

  • Barbara Kędzia

    Doświadczony, Akredytowany Coach (PCC ICF) International Coach Federation oraz Trener Rozwoju Osobistego. Jako Coach - rozwija umiejętności komunikacyjne oraz asertywność, wspiera efektywność osobistą, wprowadzanie zmian i poszukiwanie rozwiązań, wzmacnia pewność siebie oraz sprawczość, wspiera w budowaniu relacji. Autorka programu szkoleniowego "Coaching Pedagogiczny". Współpracuje z nauczycielami oraz rodzicami ucząc coachingowych metod w relacjach z dziećmi i młodzieżą. Rozwija ludzi i organizacje w Polsce. Absolwentka Wydziału Zarządzania UŁ, posiada 10-letnie doświadczenie w zarządzaniu ludźmi. Wspiera osoby zarządzające we wzmacnianiu kompetencji menedżerskich, pracuje również ze świeżo awansowanymi menedżerami.
    Współpracuje z osobami indywidualnymi, firmami, instytucjami, uczelniami, NGO oraz w projektach rozwojowych. Od 2010 roku jest właścicielem marki Coaching Łódź

  • Anna Leśnikowska-Jaros

    Doświadczony i certyfikowany trener (BTEC MATRIK - Edexcel), konsultant HR i doradca ds. rozwoju zawodowego i osobistego. Od kilkunastu lat realizuje projekty rekrutacji i selekcji, oceny poziomu kompetencji (AC/DC) w oparciu o systemy kompetencyjne, szkoleń oraz indywidualnych spotkań rozwojowych typu Development Coaching. Prowadzi treningi rozwoju kompetencji miękkich, bierze udział w projektach aktywizacji zawodowej a także pomocy psychologicznej, skupionej na utrzymaniu Work-Life Balance. Wspiera rozwój zawodowy trenerów jako założyciel i koordynator łódzkiego Klubu Trenerów Zarządzania MATRIK. Prowadzi zajęcia z zakresu rozwoju zawodowego trenerów w ramach Szkoły Trenerów Zarządzania MATRIK w Krakowie. Absolwentka wydziału psychologii UŁ, o specjalizacji organizacji i zarządzania, doradztwa zawodowego oraz zdrowia.

     

  • Łukasz T Marciniak

    Doktor nauk społecznych. Jako coach zaczynał od IAC Masteries® oraz Transformational Coaching, CoachWise i rozwijając metodykę Coaching Steps. Wspiera firmy jako executive/implementation coach (ponad 1000 godzin coachingu dla zarządzających), koordynator programów mentoringowych oraz konsultant wdrożeń doskonalących, reorganizacyjnych i systemowych (Lean, Zarządzanie Zmianą, Zarządanie wiedzą i transfer kompetencji). Swoje działania realizował dla grupy Emerson, Philips Lighting, Indesit Company, PZU S.A, TRW Automotive, firm grupy FIAT, Cooper Standard, Saab AB, Magnetto CLN Gruppo,  Clariant International Ltd., firm grupy finansowej KBC oraz dla pracowników MARS Polska, KGHM Polska Miedź S.A., Poczty Polskiej, Raiffeisen Bank Polska S.A. i mniejszych firm. Jest członkiem międzynarodowej grupy doradczej Consulman S.p.A oraz licznych organizacji naukowych i profesjonalnych, autorem opracowań z zakresu rozwoju kompetencji.

  • Beata Gumińska-Wojtczak

     Certyfikowany Trener Points of You®, International Points of You® Facilitator w procesie facylitacji, Profesjonalny Certyfikowany Coach Biznesowy w Bennewicz Instytut Kognitywistyki, Certyfikowany Coach CoachWIse Equipped® , Mentor CoachWise Essential®

    Absolwentka studiów doktoranckich w obszarze strategii biznesowych i wieloletnim wykładowca w Społecznej Akademi Nauk i na Uniwersytecie Łódzkim. Absolwentka Studiów Doktoranckich na Uniwersytecie Łódzkim. Jest współautorem książki i specjalistycznych artykułów z zakresu strategii finansowych. Od kilkunastu lat pracuje jako Dyrektor Finansowy dla międzynarodowych korporacjach i pełni funkcje zarządcze. Specjalizuje się w excutive i business coaching’u, a także w temacie przywództwa przyszłości i budowaniu biznesowych strategii firm. Prowadzi treningi i coachingi w języku polskim i angielskim. 

     

 

Kadra studiów została tak dobrana, aby przekazywana wiedza była osadzona w praktyce i odniesiona do nauki. Wśród wykładowców znajdują się praktycy będący znanymi i rozpoznawalnymi w biznesie ekspertami z zakresu coachingu i mentoringu i oraz naukowcy specjalizujący się w tematyce kultur organizacyjnych czy zarządzania talentami. Wykładowcy reprezentują także różne środowiska profesjonalne będąc członkami i posiadając certyfikaty m. in. International Coach Federation (ICF), Erickson College, CoachWise, International Association of Coaching (IAC), European Mentoring and Coaching Council (EMCC), Stowarzyszenia Konsultantów i Trenerów Zarządzania Matrik czy Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami.